O nas

Familyland to miejsce, w którym każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

To przestrzeń stworzona z myślą o dzieciach, rodzicach, rodzinach, osobach dorosłych, a także kadrze pedagogicznej.

Nasza Poradnia została stworzona z pasji. Familyland tworzą specjaliści o nietuzinkowej osobowości, ciekawości drugiego człowieka, niezwykłej otwartości. Jesteśmy zespołem o wysokich kwalifikacjach zawodowych i dużym doświadczeniu.

 
Dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć miejsce bezpieczne, wyjątkowe i profesjonalne. Takie, o którym myśli się ciepło i serdecznie.
 
Zgłoś się do nas jeśli:
  • nie radzisz sobie w relacjach z innymi
  • miewasz konflikty ze swoim partnerem/partnerką
  • Twoja rodzina jest w kryzysie
  • Twoje problemy Cię przerastają
  • doświadczasz żałoby
  • nie radzisz sobie z emocjami
  • miewasz nerwicę lub lęki
  • doświadczasz napadów agresji
  • myślisz, że masz depresję bądź zaburzenia osobowości
  • trudno jest Ci się skoncentrować
  • masz trudność w wyrażaniu emocji, potrzeb, oczekiwań
  • martwi Cię zachowanie Twojego dziecka
  • chcesz polepszyć jakość życia
  • chcesz poprawić relacje z dzieckiem
  • czeka Cię ważna życiowa zmiana np. rozwód

 

Napisz do Nas

Chcesz o coś zapytać? Umówić się na wizytę? Skontaktuj się z naszym zespołem.

Poznaj nasz zespół

Dorota Maciejec

Właścicielka Poradni | Psycholog | Terapeuta

Ukończyła psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z Psychologii Klinicznej Dziecka i Jego Rodziny. Ponad to, studia psychoterapeutyczne w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, obecnie jest słuchaczem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Psychologia Sądowa. Przez wiele lat zdobywała wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu psychologii oraz terapii uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach zawodowych, m.in. „Przemoc emocjonalna w sytuacjach związanych z rozpadem rodziny. Jak zadbać o dziecko i pomóc rodzicom?”, „Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży”, „Sztuka w edukacji, profilaktyce i terapii”, „Kompleksowy model pracy z dziećmi z ADHD i zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi”, „Diagnoza i terapia pedagogiczna dziecka dyslektycznego”, „Przemoc seksualna -jak pomóc?”, „Żałoba i utrata w praktyce interwencji kryzysowej”, „Terapia dzieci moczących się i ich rodzin”. Doświadczenie zawodowe zdobywa konsultując rodziców i osoby dorosłe, diagnozując dzieci i nastolatki, prowadząc terapie oraz warsztaty dla dzieci i rodziców. Ponad to, prowadzi szkolenia na zlecenie podmiotów zewnętrznych, rozwijające kompetencje „miękkie” związane m.in. z komunikacją, umiejętnościami interpersonalnymi i społecznymi oraz inteligencją emocjonalną. Przez kilka lat była wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. ZNP w Warszawie. Bywa gościem programów telewizyjnych TVP oraz TVN, a także videoblogów „Mamo to ja". Jako ekspert wspierała akcję charytatywną „Mała pomoc, wielka radość” organizowaną przy współpracy PCK, Procter & Gamble i Carrefour Polska, akcję PCK „Godne dzieciństwo” organizowaną przy współpracy Onet Kobieta i Food Lab Studio, a także wiele projektów edukacyjnych skierowanych przede wszystkim do dzieci oraz ich rodziców. Współpracowała z takimi markami jak: Haribo, Huggies, Danone, Lenor, Old Spice, Vizir, Lego Duplo, a także udzielała wsparcia merytorycznego przy produkcji serialu telewizyjnego „Kacperiada”. Ponad to, była wsparciem psychologicznym w programie telewizyjnym „Bake Off Junior”.

Aleksandra Rudnik-Byczuk

Pedagog | Terapeuta

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o specjalności Pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną, studia podyplomowe Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Poradnictwo i pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz Studium terapii i treningu grupowego. Posiada przygotowanie pedagogiczne. Przez wiele lat zdobywała wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu pedagogiki uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach zawodowych, m.in. „Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej”, „Diagnoza i terapia ADHD”, „Jak pomóc rodzinie w sytuacji okołorozwodowej”, „Techniki dramowe w pracy z grupą”,. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w placówkach edukacyjnych każdego stopnia, Domach Dziecka oraz Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych. Przez kilka lat była specjalistą pracy z rodziną w Ośrodku Pomocy Społecznej. Bywa zapraszana jako specjalista na wykłady na kierunkach pedagogicznych. Jest nauczycielem kontraktowym. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej jako nauczyciel wspomagający, współtworzy Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, naucza etyki oraz wspiera w procesie edukacji i terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Małgorzata Woźna

Coach

W 2014 roku ukończyła studia coachingowe (Uniwersytet SWPS) i od tego czasu pracuje jako coach - wspiera w rozwoju osoby indywidualne, grupy nieformalne i organizacje (doświadczenie: niemal 400 godzin wsparcia). Zajmuje się zmianą. Zmianą w pracy i zmianą pracy. Zmianą stylu życia. Zmianą nawyków. Zmianą planów i celów. Głównym zadaniem jest pomoc Klientowi we wprowadzaniu zmiany, czyli wsparcie w osiągnięciu celu. Od 2013 r. prowadzi szkolenia i warsztaty rozwojowe (certyfikat trenerski I stopnia, Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych) (doświadczenie: ponad 1000 godzin). Obecnie studiuje na II roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS, prowadzi własną firmę: naspotkaniach.pl Jeste przekonana, że każde spotkanie wnosi zmianę. Czasem jest to impuls do działania, a czasem do zastanowienia się, czy to właśnie o tę zmianę chodzi. Odkładanie decyzji na później niczego nie zmieni, bo „masz teraz, a teraz jest całym Twoim życiem (…) /E.Hemingway/.

Dorota Chałaczkiewicz

Psycholog | Terapeuta

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna oraz trenerka rozwoju osobistego, pracująca zarówno z osobami dorosłymi jak i młodzieżą. W procesie terapeutycznym ważna jest dla niej koncentracja na kliencie, a przede wszystkim na jego myślach, potrzebach, sposobie postrzegania świata, doświadczeniach i wyzwaniach wobec których stoi. W terapii wspiera, towarzyszy w poszukiwaniu rozwiązania, pokazuje nowe drogi i kierunki myślenia. Ponad to, lubi odkrywać i tworzyć nowe techniki pracy z człowiekiem, dlatego od wielu lat zajmuje się filmoterapią, edukacją przez teatr, a nawet grami miejskimi - jako techniką edukacyjną. Jest absolwentką Psychologii Klinicznej oraz studiów doktoranckich na wydziale Psychologii SWPS. Ukończyła również wiele szkoleń i kursów, np szkołę trenerską Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, otrzymując certyfikat trenerski. Uczestniczyła w szkole zimowej Terapii Poznawczo - Behawioralnej CBT. Doświadczenie terapeutyczne zdobywała m.in. na Oddziale Dziennym Uniwersytetu Jagielońskiego, w klinice Andrzeja Cechnickiego pracując z osobami z depresją, schizofrenią oraz zaburzeniami osobowości. Podnosi swoje kwalifikacje kontynuując 4-letnią Szkołę Terapii Poznawczo - Behawioralnej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo - Behawioralnej. Prywatnie jest zapaloną podróżniczką, która każdą wolną chwilę stara się spędzać na poznawaniu świata wraz ze swoją dwuletnią córeczką. Poza psychologią pasjonuje się teatrem, w którym aktywnie uczestniczy od szkoły podstawowej.

Pracowaliśmy również dla: