“SIŁA WE MNIE” – grupa terapeutyczna dla nastolatków w wieku 13-16 lat

0
732

Pozytywna samoocena, jest ważnym wyposażeniem każdej osoby. Jest fundamentem wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, odwagi w podejmowaniu wyzwań, a także poczucia odpowiedzialności za własne zachowanie. Prawidłowy wizerunek siebie pomaga nam radzić sobie z życiowymi porażkami czy z odrzuceniem, ułatwia stawianie czoła wymaganiom na każdym etapie życia, dodaje motywacji do działania.
W dzisiejszych czasach dzieci i młodzież narażona jest na silny stres, związany z rywalizacją, dążeniem do perfekcji, naciskami ze strony dorosłych. Świat stawia im wyzwania, z którymi ciężko sobie poradzić młodym ludziom. Brak silnego, stabilnego wizerunku siebie powoduje, iż dzieci nie chcą podejmować wyzwań, wątpią w siebie, ulegają presji rówieśników, czują się bezwartościowe, wycofują się z relacji społecznych, unikają sytuacji potencjalnie związanych z porażką, z góry zakładają swoje niepowodzenie, funkcjonują wedle zasady „wszystko, albo nic”, osiągają słabe wyniki w nauce, uciekają w uzależnienia itp.
Wysoka samoocena NIE jest zarozumiałością, NIE jest poczuciem wyższości, NIE jest oznaką braku szacunku, a często jest z nimi mylona. Tymczasem opiera się ona na osiągnięciach, kompetencjach oraz na rzeczywistości.
Warto podkreślić, że nikt nie rodzi się z wykształconą samooceną. Nabywamy jej wraz z wiekiem, z doświadczeniami i możemy ją kształtować na każdym etapie rozwoju.

W związku z powyższym zapraszamy młodzież na zajęcia grupy terapeutyczne, na której:
– skupimy się na rozwijaniu poczucia własnej wartości, a także świadomości swoich mocnych i słabych stron;
– rozwiniemy umiejętności społeczne, które są niezbędne do tworzenia prawidłowych kontaktów interpersonalnych;
– zwrócimy uwagę na zdolności dostrzegania, rozumienia emocji oraz radzenia sobie z nimi;
– będziemy ćwiczyć zdolności komunikowania się z innymi i współpracy;
– popracujemy nad rozwijaniem umiejętności bycia asertywnym;

Garść informacji praktycznych:
– zajęcia odbywają się w kameralnej grupie (max 6 osób);
– podczas zajęć wykorzystujemy metody poznawczo-behawioralne, filmoterapię, odgrywanie scenek oraz różne formy plastyczne;
– zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego psychologa, z doświadczeniem w prowadzeniu grup terapeutycznych;
– program składa się z 8 spotkań, każde spotkanie trwa 90 minut;

Opłaty:
* koszt jednego spotkania to 80 pln;
* płatność jednorazowa w kwocie 640 pln bądź w 2 ratach po 320 pln;
* płatność przelewem na konto, gotówką na miejscu bądź kartą płatniczą;

UWAGA ! Aby zarezerwować miejsce w grupie terapeutycznej należy wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@familyland.pl , a następnie wpłacić zaliczkę przelewem w wysokości 100 pln na numer rachunku podany w mailu zwrotnym. Kwota zostanie zaliczona na poczet opłaty za zajęcia;